Wystawa indywidualna INNER-OUT dr Katarzyny Łyszkowskiej

INNER-OUT – wystawa indywidualna dr Katarzyny Łyszkowskiej w Dworze Artusa w Toruniu 28 X-8 XI 2021

INNER-OUT to wystawa jubileuszowa podsumowująca 15 lat działalności twórczej Katarzyny Łyszkowskiej. Autorka bada, czym jest społeczna natura człowieka. Dobiera narzędzia do specyfiki swojej pracy stosując rysunek, instalacje, interakcje społeczne. Symboliczne miejsce w jej realizacjach stanowi papier w ujęciu klasycznym jak i przestrzennym. Na wystawę indywidualną składają się prace rysunkowe, graficzne, instalacje, obiekty z papieru oraz filmy o silnym zabarwieniu psychologiczno-społecznym.
INNER-OUT to cykl, w którym autorka sięga do własnych doświadczeń (INNER), bada je pod kątem psychologii społecznej i uniwersalizuje, jako platformę do doświadczeń zbiorowych (OUT). Zwieńczeniem wystawy jest 10-metrowy Sterowiec WOLNOŚĆ, który można będzie oglądać w Sali Wielkiej CK Dwór Artusa. Zapraszamy do spotkań z artystką podczas wernisażu (27.X.2021 r.) i twórczy udział w projekcie podczas finisażu (7.XI.2021 r.)
Każdego zainteresowanego pozostawieniem swojego rysunkowego komunikatu, znaku, zdania w rozpoczętym przez artystkę długoterminowym projekcie naboru rysunków do KOLEKCJI WOLNOŚĆ zapraszamy od godz. 12-13.30 do Sali Wielkiej CK Dwór Artusa. Będzie to spotkanie połączone z WARSZTATEM Z WOLNOŚCI. Każdy może zainspirować się sterowcem i filmem oraz porozmawiać, narysować lub przesłać autorce swoją wypowiedz o Wolności.
Osoby, których prace wejdą do „Kolekcji Wolność” otrzymają CERTYFIKATY.

Będzie również możliwość rezerwacji i zakupu limitowanych, sygnowanych przez artystkę grafik i rysunków przedstawionych na wystawie na rzecz pomocy uchodźcom na granicy polsko-białoruskiej
link do aukcji charytatywnej