2010

III Ogólnopolska Wystawa Rysunku w Toruniu odbyła się w dniach 18 czerwca-4 lipca 2010 w Galerii Sztuki Wozownia, Galerii Forum, Galerii 9,39 oraz w przestrzeniach otwartych. Punktem wyjścia były znaki diakrytyczne . , … ! ?:;()-”

Na wystawie prezentowane były prace 57 artystów z następujących uczelni: ASP Gdańsk, ASP Warszawa, ASP Poznań, ASP Wrocław, ASP Katowice, Politechnika Koszalińska, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Uniwersytet Pedagogiczny Kraków, Europejska Akademia Sztuki Warszawa, UMK w Toruniu. Przyznano 8 nagród i 8 wyróżnień honorowych. Na wystawie można było zobaczyć zarówno klasyczne rozwiązania rysunkowe, animacje, ilustracje, działania performance.

Część prac uczestników III Ogólnopolskiej Wystawy Rysunku była pokazana w Galerii Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy w październiku 2010.

Katalog 2010